Klientide teeenindamine tel.: tel.. (+372) 6-311-796  | e-post. info@baltic-breaks.com
Reisid Egiptus Maast

Hinnad.


 

 

Egiptus Maast 0.00
 
  Kirjeldus  
  Asukoht  
  Majutus  
  Mugavused  
  Golfiväjak  
 

Egiptus / Maast

Vana-Egiptuse elanikud ei kutsunud oma maad iialgi Egiptuseks. Nende jaoks oli ta Ta-Meri ehk tõlkes armastatud maa. Veelgi põnevam on, et ka tänapäeval kasutavad egiptlased ülejäänud maailmast erinevalt toponüümi Misr või Masr, mis tähistab nende kodumaad Egiptust. Aastaid tagasi, kui enamik meist nägi ajalooõpiku lehekülgedel pilte ainsast säilinud klassikalisest maailmaimest - püramiididest, ei osanud me ilmselt ettegi kujutada, et meile avaneb võimalus oma silmaga näha neid võimsaid ning rangeid hiiglasi seismas kõrbe serval. Et nii lihtne on saada osa inimkonna vanimast ajalooperioodist, külastada saladuslikku Egiptust, mis ikka veel peidab ja aeg-ajalt ka reedab vaaraode saladusi, meelitades end külastama ajaloohuvilisi veidrikke. Ja kuidas me ka ei püüaks seletada Egiptuse jätkuvalt tõusvat populaarsust kättesaadavusega, hea hinna ja kvaliteedi suhtega, meeldiva kliimaga, talvise päikesega ja inimese poolt rikkumata loodusega, pole see siiski kogu tõde.  Selles maas on midagi maagilist, midagi hüpnotiseerivat. Kusjuures nii algajale kui ka kogenud rändurile. Siia tullakse tagasi kordi ja kordi, hoolimata sellest, kas meeldis või mitte. Sest Egiptus on alati erinev. Tema põhi erineb lõunast nagu Eesti erineb Ungarist, tema inimesed on temperamendilt erinevad nagu setud ja saarlased. Ja vahel tundub, et siiani elavad nad mitte ühes riigis, vaid nagu VI saj. e.Kr. - Ülem- ja Alam-Egiptuses. Seepärast kui kord-korralt laiendada liikumisraadiust basseiniäärsest lamamistoolist kaugemale, satute iga kord erinevale maale, erinevasse ajastusse ja kultuuri. Niisiis parafraseerides tuntud tsitaati - pole võimalik käia Egiptuses ja jääda temast vabaks!

Selle imekauni maa riigipiirid on korduvalt muutunud, kuid õnneks pole see toonud mingit kahju maa südamele, mis on püsinud muutumatuna hoolimata sajandite tormidest. Maa süda kujutas endast territooriumi, mida vanadl kaartidel kujutati lootosena. Kitsas rohelusega ümbritsetud Niiluse org oli lootose varreks ja õieks omakorda muidugi selle Aafrika suurima jõe delta. Nendel aladel ja mõnes oaasis, millest suurimaks oli Faiyumi oaas, elasidki vanad egiptlased.
Tänapäeva Egiptus on riik, mis asub kahes maailmajaos. Siinai poolsaar, kus asub ka Sharm-el-Sheiki kuurort, on Aasias, mida Aafrikast eraldab Suessi kanal. Egiptus piirneb idast Iisraeliga, lõunast Sudaaniga ja läänest Liibüaga, tema kaldaid uhuvad põhjast Vahemeri ja idast Punane meri. Alla 10% territooriumist on põllumajanduslik maa. See asub enamasti Niiluse deltas, vahetult Niiluse kallastel, Suessi kanali ääres ja mõningates suuremates oaasides. 90% egiptusest on kõrb. Idas asub Araabia kõrb, läänes Liibüa kõrb ning lõunast tungib peale Sahara.


EGIPTUSE KUURORTID

SHARM EL SHEIKH

Kiiresti ja ekspansiivselt arenev Sharm El Sheikh Siinai kagurannikul pakub midagi igale maitsele. Sooja merd ja päikest kõigile, mõnusat äraolemist 5* luksushotellide hiigelterritooriumitel või odavat majutust ja piisavalt tegevust seiklushimulistele ja lõbujanulistele. Sõjaliselt ja strateegiliselt oluline rannikuala avati ja avastati turismile 1982. aastal, mil siia rajati kolm esimest hotelli. Tänaseks on hotellikomplekse kaugelt üle saja ja kuurorttsoon on levinud kümnete kilomeetrite pikkuselt mööda Aqaba lahe randa Sharm el Mayast (kõige lõunapoolsem) Nabq Bayni. Kaugematest hotellidest on mitu korda päevas minibussiühendus Naama Bayga. Sõltuvalt hotellist on see tasuta või tasuline. Sharm El Sheikh koosneb mitmest homogeensest, suhteliselt iseseisvast ja eriilmelisest keskusest.

Sharm El Maya ehk Vana Sharm
Autentne kohalik elu keerleb suure bazaari ümber (Old Market). Kaubad on odavamad ja tingida lihtsam kui Naama Bays. Ööelu vaikne. Sharm El Maya laht kujutab endast looduslikku sadamat, siin on palju väikseid paate. Kaunile liivarannale on alles viimastel aastatel hakatud rajama hotelle, millest vana Sharmi keskus on vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel. Taksoga pääseb Naama Baysse umbes 15 minutiga.

Ras Um Sid (ka Um El Sid) ja Hadaba

Ras Um Sidiks nimetatakse Sharm El Mayat ja Naama Bayd lahutavat kõrget kaljust poolsaart. Siin on mõned head sukeldumiskohad ja kaljul üksikud hotellid, millest avaneb dramaatiline merevaade. Keskne asukoht Vana Sharmi ja Naama Bay vahel sobib kõigile, kes puhkuse ajal tahavad palju šopata ja ringi kolada.

Hadaba on poolsaare keskel olev elamurajoon, kus leiavad peavarju paljud turiste teenindavad ja mujalt Siinaile kolinud egiptlased. Mõlemasse kohta on viimasel ajal ehitatud uusi hotelle. Ööelu on vaikne. Taksoga Naama Baysse pääseb 10 minutiga.

Naama Bay (heebrea keeles "meeldiv")
Naama Bay on Sharmi süda. Just Naama Bay pika valge liivaga ranna äärde kerkisid 80-ndate aastate alguses esimesed hotellid. Praeguseks on koht sisuliselt välja arendatud või sõna otseses mõttes täis ehitatud. Elu keerleb pika Naama Bayd läbiva jalakäijate tänava ääres ja kaunil rannapromenaadil. Siin leidub kõike: väga erinevaid söögikohti, populaarseid diskosid, ööklubisid ja baare.

Shark's Bay
Umbes 10 km kaugusel Naama Bayst asuva Shark's Bay lahe äärde on ehitatud kümneid luksushotelle. Mereäärsetest hotellidest avaneb kaunis vaade Tirani saarele.
Shark's Bay on hea koht sukeldumiseks, siin asub populaarne Shark's Bay Umbi Sukeldumisküla. Hoolimata nimest ei ole põhjust haisid karta - Punases meres on nende reaalne oht kaduvväike. Siiski tasub olla ettevaatlik - Shark's Bay keskmiselt 10-30 m sügavuses vees võib kohata barrakuudasid, raisid ja on nähtud ka haisid. Shark's Bay hotellide (Savoy, Sierra, Hilton Sharks Bay jt) juurde on tekkimas uus oluline ostukeskus.

White Knight Bay
Lahes on kuulus samanimeline sukeldumiskoht ja riff. Taksosõit Naama Baysse võtab aega umbes 25 minutit.

Nabq Bay
Vaikne ja arenev piirkond põhja pool lennujaama, mis alles hakkab kujunema oluliseks turismikeskuseks. Kaunid vaated Tirani lahele. Taksosõit Naama Baysse võtab aega umbes pool tundi.

Vahemaad Sharmis

Vana Sharm (Sharm El Maya)-Naama Bay: 7 km
Vana Sharm (Sharm El Maya)-Hadaba: 2 km
Naama Bay-Hadaba: 6 km
Sharm el Sheikh-Katariina klooster: 230 km
Sharm el Sheikh-Kairo: 510 km
Sharm el Sheikh-Taba (=Israeli piir): 240 km
Sharm el Sheikh-Nuweiba: 170 km
Sharm el Sheikh-Dahab: 100 km

Hurghada ja Punase mere mandrirannik
Hurghada oli 20. sajandi lõpukümnenditeni unine kaluriküla eikuskilmaal kõrbe ja Punase mere vahel. Kaugel teedest, rahvusvahelisest huvist ja rahast. Puhas vesi, korallrifid ja unikaalsed sukeldumis-võimalused tõid tormilistel 80-ndatel aastatel turismihuvi ka siia.
Tänaseks on Hurghada Euroopa, Ameerika, Egiptuse ja araabia turistide seas populaarne kuurort, mille hotelle täispikitud rannajoon ulatub juba rohkem kui 40 kilomeetrini. Nii põhja kui lõuna poole Hurghadat kerkib üha uusi, autonoomseid puhkusekeskusi. Hurghada on eriti populaarne snorkeldamis- ja sukeldumisvõimaluste tõttu, siin on palju kauneid ja unikaalseid korallriffe. Populaarsed ajaveetmisviisid on sügavmere kalapüük, lainelaudlemine ja purjetamine. Hurghada on heaks stardikohaks Niiluse kruiisidele ja Luxorisse minekuks. Hurghada linn koosneb mitmest osast:

El Dahar
Hurgada vanalinn, linna autentne ja toimekas süda. Siin elab valdav osa kohalikke elanikke. El Daharis on linna suurim basaar, postkontor ja kaugliinide bussijaam. Rohkesti leidub kohalikke Egiptuse kohvikuid ja söögikohti.

Sakkala
Uus lõbustuskeskus. Palju restorane, ööklubisid, ostuvõimalused

El Korra
Kesklinnast ja vanalinnast kaugemal asuv piirkond, kus on arvukalt uusi lukshotelle ja kaubanduskeskuseid.
Hurghadasse lennates saab puhkust veeta ka mõnes uues, modernses ja pelgalt hotellidest koosnevas puhkekeskuses. Piirkondades ei ole eestikeelset reisiesindajat. Abi saab TEZ touri vene ja inglise keelt kõnelevatelt töötajatelt.

El Gouna
Kunstlikult rajatud luksuslik hotellilinnak 25 km Hurghadast põhja pool, mille arendamine algas 1990-ndatel aastatel.  Puhas ja vaikne linnake koosneb kanalitega eraldatud saarekestest, mida ühendavad sillad. Siin on 14 hotelli, 2 jahisadamat ja sellele lisaks arvukalt eravillasid ja apartemente. Viimaseid ehitatakse pidevalt juurde. 10 km pikkusele rannajoonele ehitatud ja mitmekülgse arhitektuuriga El Gounat nimetatakse Egiptuse Veneetsiaks. Linna teeb toredaks tema terviklikkus - puhkajale on loodud täiuslikuks puhkuseks täiuslik infrastruktuur. El Gouna pakub muuhulgas veespordikeskusi, kardiradasid, ratsutamist, laialdasi ostuvõimalusi, suure valiku restorane, baare ja ööklubisid. Siin on Gene Batesi poolt projekteeritud 18 rajaga golfiväljak, mille uhkuseks on veetakistusega harjutusväljak (aqua driving range). Lennujaamatransfeer kestab umbes 45 minutit.

Makadi Bay
Uusimaid rannakuurorte Punase mere ääres 35 km Hurgadhast lõuna pool. Esimene hotell avati 1998. Suurepärased võimalused snorkeldamiseks ja sukeldumiseks. Hotellis Le Meridien Makadi Bay on maailma suuremaid basseinikomplekse (6400 m²). Hotellidest väljaspool vähe tegevust, õigemini see praktiliselt puudub. Lennujaamatransfeer kestab umbes 1 tunni.

Soma Bay
Soma Bay on uus, alles arenema hakkav turismikuurort väikesel poolsaarel 45 km Hurghadast lõuna pool. 3 küljest merega ümbritsetud Soma Bay asukoht on maaliline. Siin on mõned head hotellid, 18 rajaline golfiväljak The Cascades ja thalassoteraapiaspaa, mis on piirkonna suurimaid.

Marsa Alam
Kõige kaugemal lõunas asuv Punase mere kuurort on hetkel kõige kiireimini arenev puhkekeskus Egiptuses, mis peale seda, kui siin 2001. aastal avati oma lennujaam, tõotab kujuneda Sharm el Sheikhile ja Hurghadale arvestatavaks rivaaliks. Marsa Alami pakume reise vaid individuaalturistidele.
 
Vahemaad Hurghadas
El Dahar-Sakkala: 3 km
Hurghada-El Gouna: 30 km
Hurghada-Soma Bay: 45 km
Hurghada-Makadi Bay: 35 km
Hurghada-Safaga: 60 km
Hurghada-Luxor: 250 km
Hurghada-Kairo: 500 km

Safaga

60 km Hurghadast lõuna pool asub teine tuntud Punase mere äärne kuurort - Safaga. Siin on kaunid korall-liivaga rannad ning ideaalsed tingimused sukeldujatele ja purilauduritele. Safaga on saavutanud rahvusvahelise kuulsuse kui üks kuurortidest, kus on unikaalne ökoloogiliselt puhas liiv, mis suudab ravida mitmeid tugi- ja liikumiselundkonna haigusi ja nahahaigusi. Safagas asub üks riigi peamisi balneoloogiakeskusi. Siinne puhas mereliiv on heade raviomadustega ning ravib mitmeid tugi- ja liikumiselundkonna haigusi ja nahahaigusi. Safaga on eriti populaarne lohesurfarite ja ja purilaudurite hulgas ning 1993. aastal toimusid siin purilauasõidu maailmameistrivõistlused. Lisaks veespordiga tegelemisele ja vaatamisväärsuste külastamisele toimuvad Safagas vahel ka sukeldujate ja surfarite korraldatavad kärarikkad öised rannapeod. Samuti meelitab Safaga kalastajaid ja gurmaane, kes saavad linna arvukates restoranides haruldasi mereande proovida. Linna vastas asub asustamata Safaga saar.

Sahl Hasheesh
„Roheline org" - nii kõlab kuurordi Sahl Hasheesh araabiakeelse nime tõlge - pakub Tuhande ja ühe öö stiilis puhkust kõrvuti naftamagnaatide ja Hollywoodi tähtedega. Hurghada lennujaam jääb vaid 18 kilomeetri kaugusele ja kuurort ise laiub Safaga lahe äärsel 12 kilomeetril. Egiptuse Rivieraks nimetatav kuurort võtab enda alla rohkem kui neli tuhat hektarit - see on kaks kolmandikku New Yorgi Manhattani saarest! 2007. aastal avatakse siin üksteise järel luksuslikud viie tärni hotellid, mis sulanduvad hästi maastikku. Kogu Sahl Hasheeshi piirkonna ehituse on projekteerinud tuntud Briti arhitekt sir Norman Foster, kes on ka Londoni Wimbledoni staadioni, New Yorgi Hearst Toweri ja paljude teiste kaasaegsete high-tech stiilis hoonete autor. Samas on Sahl Hasheesh Araabia idamaiste traditsioonide kohaselt väljapeetud ning ei sarnane Lääne suurlinnadele. Hoonete all on kõigest 14% kogu territooriumist, ülejäänud alal aga paiknevad eksootilised aiad, kanalid, kunstlikud laguunid, golfiväljakud ja loomulikult puhtaimad valge liivaga rannad. Pole unustatud ka veealust maailma: lisaks vapustavalt kaunitele korallrahudele võib ranna lähedal näha uppunud „vaaraode linna" varemeid ja teisigi sukeldujatele meelepäraseid kohti.