Klientide teeenindamine tel.: tel.. (+372) 6-311-796  | e-post. info@baltic-breaks.com
Reisid 29 põhjust et külastada Monte Argentariot Toscanas

Hinnad.


 

 

29 põhjust et külastada Monte Argentariot Toscanas

 

Monte Argentario oli varem saar Toskana ranniku lähistel, nüüd on aga kolme kitsa liivaribaga mandriga ühendatud maalapike, sobiv paik neile kes igatsevad korraga nii merd kui mägesid. Minul oli möödunud aastal võimalus kogeda kõike seda ühe nädalalõpu jooksul, Itaalia eliidi lemmikpaigas Argentario varjatud rannikusaludes.

See saar on inimesi meelitanud juba iidsetest aegadest alates - kolmandal sajandil eKr maabusid saarel etruskid, hiljem Rooma keiser Traiano, veel hiljem Napoli kuningas ja seejärel hispaanlased, kes valitsesid saarel 150 aastat, kuni Monte Argentario läks  Toscana hertsogkonna kontrolli alla. Kuulsustest rääkides on teada, et Michelangelo Merisi, tuntud kui kunstnik Caravaggio,  suri Porto Ercoles 17 sajandi alguses.

Monte Argentario asub Lõuna-Toscanas Maremma maakonnas umbes 150 kilomeetri kaugusel Pisast ja Roomast. Naabersaared on Giannutri ja Giglio. Sellesse maakonda armumiseks on mitmeid põhjuseid juba üksi tänu sellele, mida siin näha ja teha saab -  loodusesõpradele pakuvad rõõmu rikka fauna säilitanud laguunid, ja neile, kes otsivad mereäärset golfiväljakut, on üllatusena sobiv väljak juba olemas. Saarel on kaks suuremat linna -  Porto Ercole, unine kuid elegantne kalurite pärusmaa, mis on elustub suvekuudel, ja tempokama elurütmiga Porto Santo Stefano.

Parima reisielamuse saamiseks toome siinkohal ära 29 põhjust, miks peab Monte Argentario´t külastama.  

1. Parim tutvus Monte Argentarioga on sõit piki Via Panoramica´t -  teed, mis ümber kogu saare loogeldes õigustatult oma nime kannab.

2. Peatuge "Laguna di Orbetello´s" - WWF kaitsealusel märgalal, mis on koduks erinevatele mere- ja linnuriigi esindajatele, sealhulgas roosale flamingo ja valgele haigrule. Sissepääs asub  SS Aurelia 147. kilomeetril, Località Ceriolo, Albinias. 

3. Jätkates teekonda "Convento Frati Passionisti" suunas, avaneb parim vaade saarele, siit näete ka saart mandriga ühendavaid muule.

4. Järgmine sihtpunkt on 16. sajandist pärit Porto Ercole´s asuv Forte Stella, põhiplaanilt tähekujuline kindlus, pärand hispaanlastest saarevalitsejatelt.

5. Porto Ercole´s jalutage tingimata kõrgklassi butiikides suunaga Borgo Antico´sse või vanalinna, nautige fantastilisi vaateid „La Rocca" kindlusest. Gastronoomilisi näpunäiteid jagab  oma artiklites kohaliku toidu asjatundja kirjanik Emiko Davies.

6. Väikese lahe ääres Porto Ercole´s on mitmeid baare, kus end jahutada ja nautida päeva

7. Sõitke autoga saare sisemaale, juustu- ja veinitallu Antica Fattoria La Parrina, asukohaga Tenuta La Parrina, Aurelia 146 km, Località Parrina, Albinia.

8. Lõunatage restoranis "I Pescatori di Orbetello". Peakokk soovitab „spaghetti alla Bottarga" (merikarbi-  või tuunikalapasta) ja värsket kala. Restoran on  avatud ainult nädalavahetustel.   Aadress: Via G. Leopardi, 9 - Orbetello.

9. Argentario Golf Resort Spa´s nautige lõõgastavat massaaži või/ja kohaliku toitumisspetsialisti nõuandeid.

10. Peatuge Ristoro La Sorgentes Maremma lähedal, mis on saanud nime siinse mägioja järgi.  Strada Provinciale Del Convento pakub meeliülendavaid vaateid.

11. Porto Santo Stefano´st saab laenutada paadi Giglio ja Giannutri saartele, võib sõita ka praamiga (50 minutit). Siinne loodus on rikkumata ja hingekosutav. Kuna suvekuudel lubatakse saarele vaid 300 turisti, on mõistlik oma reis ette tellida.

12. Külastage majesteetlikku  "Fortezza spagnola`t" -  hispaania linnust 17. sajandist  Porto Santo Stefanos. 

13. 10-kilomeetri ulatuses laiuv Feniglia rand väärib eraldi peatust. Siin asub üks maaliline Argentario laguunidest. Kaitsealale pääseb ainult jalgsi või rattaga, teekonnale kulub 10 - 15 minutit.

14. Argrentario ümbruse raskemini ligipääsetavate randade avastamiseks on mõistlik rentida paat Porto Santo Stefano´st või Porto Ercole´st. Soovitavad peatuspaigad on taevasinise veega Cala Grande, Cala Piccola ja  Isola Rossa.

15. Argentario rannikuvetes asuva Giglio saarel väärib tähelepanu künka tipus asuv Giglio Castello, kus võõrustatakse kohaliku Ansonaco/Ansonico veiniga.

16. Mai alguses korraldatakse Porto Ercole´s unikaalne kohaliku eripäraga seonduv sündmus Mereröövlite öö, milles mängitakse kunagi ammu Itaalia vallutanud piraatide sissetungi, mereparaade, ilutulestikke, aaretejahti laeva meeskondadele, antakse välja auhind parima mereröövli kostüümile.

17. Tehke hommikune jalutuskäik elegantses Orbetello linnakeses, maitske kohalike lemmikjäätist (Le Logge on Corso Italia 78). 

18. Porto Ercole´peamine magnet on Palazzo dei Governanti, hispaanlaste 16 sajandi teisel poolel ehitatud palee.

19. Palio Marinaro dell'Argentario´s toimub 15. augustil traditsiooniline paadiralli, kus omavahel võistlevad Porto Santo Stefano vanade linnaosade esinduspaatkonnad.

20. Cannelle rannas saab rentida kayaki või kanuu ja avastada omapäi maalilist rannikut.

21. Argentario golfiklubi hämmastab oma  täismõõdus 18-augulise golfiväljaku ja ökoloogilise hooldusega sõiduradadega.

22. Like a local - ostke värsket kala Pescheria´st Da Ledo Porto Ercole ja laske mõnus lõuna valmistada.

23. Juuli lõpus peetakse Monte Argentario´s  Porto Ercole´i toidu festivali "Sagra della sardella", serveeritakse sarniinidest valmistatud kohalikke roogi.

24. Mitmekäigulist õhtusööki kalast  saab nautida seni veidi alahinnatud restoranis L'Osteria del Porto Le Chicche,  Porto Santo Stefano´s. Küsige kala, mida on püütud samal päeval.

25. Kui olete sukelduja, korraldage väljasõit rannakaljude alla La Feniglia´l või Giglio saare rannikul.

26. Dama Dama Restoranis  Argentario Golf Resort´is saab nautida kohalikke hõrgutisi vaatega suurejoonelisele päikeseloojangule (soovitav laud ette tellida).

27. Localita "La Soda - Porto Santo Stefano" - nautige luksuslikku lõunat ja privaatset randa I Due Pini

28. Rentige mägijalgratas et sõita läbi kauni Feniglia männimetsa samanimelisel rannikul.

29. Võtke ette päevane Tarot Garden´i reis (Giardino dei Tarocchi), kust leiate põnevaid ja veidraid skulptuure. Pargi kujundaja on rahvusvaheliselt tuntud Niki de Saint Phalle. Peatumiseks soovitame lähedal asuvat linnakest Capalbio.